78144

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Vojta (81.161.64.19) --- 16. 3. 2014
Re: kombinovĂĄnĂ­ nĂĄstavkĹŻ

,,Hlavně má bolavá záda rozhodla o přechodu na hospodaření s kombinovanými
nástavky, resp.využitím nízkých nástavků zejména jako medníků.....Máte,prosím, v tomto smyslu nějaké zkušenosti a rady? Díky, I.D."



Záleží na počtu včelstev a technice včelaření.. Když bolí záda, tak někteří včelaři si přidají práce kombinacemi rámků a nástavků, přidají si práce, potom ztrácí přehled, nezvládají a končí. Jako kdyby nízký nástavek nezatěžoval záda. Je pravdou, že je lehčí, ale manipulace s vyšším počet nástavků, rámků, mřížek záda neušetří, ale naopak zlikviduje. Při dnešní zjištěné klinice na mor, je velmi důležité jak stačíme včelstva zvládat. Rojení, obnovu díla atd.


Rozměr 39x24 jsem opustil.V dobrých podmínkách pro včely není problém s ničím. Včely pracují efektivně, tak proč bych měl mít 4 nástavky a dělat 44rámků, když stačí pro naše podmínky optimálně 2 nástavky a 22rámků v úlech. Včelaří se bez mřížky, a vytahují se např. jen 4 rámky na vytáčení z úlu, takže v úle pořád zůstává větší část zásob medu s plodem. Neomezováním matky se zajišťuje, aby matka pořád kladla. Čím více plodu, tím více včely vystaví nového díla. Potom se nemusí spoléhat jen na chemii . Nevýhoda je, když se daří, tak častěji vytáčí, ale jinak se s úlem nemusí i může manipulovat. To záleží na včelaři co si vybere.

B.V.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 63901


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu